Jump to content

Serverul cs.evogames.ro STEAM ONLY

Recommended Posts

Din data de 01.04.2021 vom trece pe steam only, automat nr-ul de jucatori va fii mai mic dar vom face tot posibilul sa-l promovam cat mai mult. 

Pe non-steam vor ramane serverele 13 si GG. 

Am ajuns la aceasta concluzie ca nu merita sa ai o cantitate mare de jucatori daca acestia majoritatea sunt bind-uiti, au hack-uri si etc. Prefer steam only, mai putini dar de calitate. Asa vom evita eventualele crush-uri ale engine-urilor rehlds si modulele acestuia, codatii si erorile cauzate de interferente intre protocoalele de joc.  

Edited by bASS
Schimbare data
  • Like 2
  • Thanks 1

Păi cam 70% din jucători sunt non-steam poate chiar și mai mult. Dar se spune că contează calitate, nu cantitatea.. Sunt pro pentru această schimbare.. Prefer sa fim 10 playeri pe server care joacă decent, decat 25 de roboti..

Pana la urma, de pe 1 aprilie, vom lasa serverul cs.evogames.ro sa fie NO-STEAM, pentru ca avem destui playeri cunoscuti pe el care nu au STEAM, dar ii vom schimba doar numele, IP-ul ramanand acelasi! Poate vom pune si un mod de CS GO pe el, dar mai vedem!

Alin zice una si tu zici alta. Alin zice mai sus ca din 1.04. sv va fi steam only si tu zici ca nu va fi. care-i adevaru?

Adevarul e ca eu am venit cu update la post-ul lui! Serverul gg.evogames.ro va deveni probabil steam only! O sa il las pe el sa modifice post-ul lui ca sa nu duca lumea in eroare!

• 4 weeks later...

Serverul steam only este pgl.evogames.ro - este clasic fara nici un fel de plugine ajutatoare.