Jump to content

pentru opal si thrack

Recommended Posts

In primul rand nu stiu de cand esti admin Opal,dar iti bati joc de playeri,daca nu iti convine ceva ii bannezi si le dai gag.

In al doilea rand mi-ai dat ban degeaba fara a avea cod(hack).I-am trimis pozele asa cum trebuia la Truck si a spus ca nu sunt trimise,chiar daca le vedea.

Cand i-am trimis pozele ma uitam sa vad daca aveam ceva hack,si nu era absolut nimic.Practic mi-a dat ban doar din cauza ca i-am spus ceva ce nu i-a convenit si din cauza ca te-ai imprietenit bine cu celalalt admin Thruck.Deci a fost o alianta(Truck cu Opal) si v-ati batut joc de playeri.Chiar daca tu joci cu unele coduri ca esti admin,nu inseamna ca trebuie sa iti bati joc de ceilalti sa faci ce vrei.Sunt admini mult mai vechi care au experienta si nu m-au banat odata pentru ca joc de un an de cand e serverul facut si nu am jucat cu coduri.Cum te-ai facut tu admin de o saptamana si te-ai imprietenit cu thruck,cum ati trollat serverul. In plus opal,te-ai laudat pe server ca l-ai dat in gat pe fostul admin SharkCOnstanta ca e nesimtit si ca nu mai e admin ca l-ai rezolvat tu..In fine,te rog sa imi scoti bann-ul si sa te comporti normal ca si ceilalti admini.Nu am nimic cu tine si nu aveam nici coduri asa cum ziceai tu.  

Edited by Mifto

1. Daca nu ai nicio dovada sa sustina ceea ce afirmi ( poze chat, demo, etc), vorbele tale nu inseamna nimic.

2. Te sfatuiesc sa accepti ca ai gresit ( fara resentimente) si sa incerci sa rezolvi problema asta fara a face *flame* si a aduce acuzatii nefondate jucatorilor si adminilor.

3. 

Aici dovada ca ai avut wall.

Ai fost tratat in consecinta, nu e personal.

Edited by Opal

Salut Mifto/Pestele de pe dej. 

Cazul asta este simplu, am fost cu Zduppy pe sv si amandoi am vazut ca ai wall, prin urmare am facut poze si te-am rugat sa le prezinti. Am doar 1 poza deoarece este singurul link primit de la tine, iar poza este dovada clara de wall. Am discutat cu toti ceilalti admini, ca desi te stiu de ceva timp pe server, nu mi-ai atras niciodata atentia ca ai juca murdar. 

Pentru partea a doua de care te bucuri sa o impartasesti am urmatoarea afirmatie. - Ai primit ban pe drept cu dovezi  si totusi ai schimbat ip ul si ai intrat pe sv spunand cum sa o ne pierdem toti adminele, cat de cacat suntem si ce pata am eu pe tine cand tu esti curat. Ti-am dat ban de cateva ori, ti-am explicat din nou care`i sectiunea pe forum unde poti cere unban/reclamatii etc..si eu, si opal si bass si smey. 

Desi noi am aratat doar bunavointa, tu ai abuzat de ip dinamic, si reintrai pe sv...si faceai circul tau...Consider ca orice actiune impotriva ta dupa ce  te-am banat, a fost justificata deoarece tu nu aveai ce sa mai cauti pe server.  

Opal nu abuzeaza pe nimeni, este foarte diplomat si respectuos, cat despre mine las pe ceilalti sa se pronunte. 

Sa vezi playerii, armele sau si o scama prin pereti, este COD si se pedepseste in consecinta! Spor la joc pe alte servere! 

• Thanks 1

Thruk,nu mi-as pierde atat timp certandu-ma.Imi pierd atata timp,deoarece stiu ca am jucat cinstit fara sa imi bag eu hack cum spui tu si de aceea ma enerveaza ca incerci aici sa pari bun sa nu te vada ceilalti admini si in joc cand ramai admin iti bati joc de playeri.Tu si cu opal.Ceilalti mereu si-au facut treaba si nu vorbeau urat.Tu cu Opal pe langa ca vorbiti urat,va bateti joc.Am un filmulet prin care sa arat dovada cum nu ma puteam juca ca primeam slay de la tine si celalalt .Si nu te-am amenintat.AI zis destul de clar inainte sa imi dai ban. ,,Nu am primit pozele ,dar intra pe forum ca oricum nu iti scot ban-ul,,.Mai prostesti copii de 12-15 ani ,dar nu poti chiar pe toti.Chiar imi pare rau ca am primit ban pe degeaba mai ales ca jucam de mult pe server..CIne stie ce poza e aia si ce ai facut cu ea.Dar nu aveam aim sau ce ai zis tu ca aveam..

Edited by Mifto

Eu cred ca ti-ai pierde timpul incercand sa primesti unban, desi ai folosit cod (e mai simplu decat sa nu mai intri pe server; 2-3 posturi cu acuzatii si gata ni se face mila sau frica).

Asteptam dovezile mentionate mai sus. Aveai ban permanent, meritai ban din nou, slay, kick, gag, etc, fara un motiv specific. Cerere unban se face aici, nu pe joc; prezentand dovezi.

Am filmulet cum faceai .Nu e vorba de frica si de mila.Asta inseamna lipsa de meserie.De la inceput ai avut ceva cu mine si ai zis lasa ca nu scapi tu asa usor.Acum crezi ca incepi sa ma ataci?N-ai sanse prietene.Adminul bass a zis sa fac wargods sa vada daca sunt curat,iar tu ai zis nu si mai banat iar.Tu si thuk celalalt sunteti doua caractere murdare si o sa se lamureasca si Alin de treaba asta pe parcurs.

Tu chiar nu intelegi . Exista dovada ca ai avut cod, in consecinta ban permanent. Dai retry pe server = ban permanent. Ai fost prins cu cod, ti s-a facut SS. Nu dai tu WG scan cand vrei. Nu implica pe Bass, te rog. 

Nu exista nimic personal, intelege.

E dovada ca ai avut cod si pedeapsa. 

Cine l-a implicat pe bass  ?Tu cred cand citesti nu iti dai seama si intelegi foarte greu..Mai bine nu te faceai admin sa iti bati joc de server.AI multe reclamatii pe server crede-ma.Din cauza ca bann-ezi fara minte lumea si cu poze facute la vrajeala.Pe langa ca ai zis ca nu ai primit toate pozele,ai zis ca nustiu cum in una se vedeau prin pereti.SI nu am bagat in cs-ul ala wall sau aim veci.Era descarcata versiunea noua de cs 2021 inca de dimi.Nu stiu ce manavre faci tu dar nu tine mult

1. Tu ai mentionat de BaSS.

2. Reclamatiile se fac in scris, pe forum, la sectiunea reclamatii admin; nu verbal, nu fara dovezi.

3. Nu eu am zis "nu am primit toate pozele", ci Thruk; doar am intrat pe server imediat ce ti-a facut ss (thruk) si am vazut ca ai dat link doar la o singura poza.

4. Vei avea ban pe server pana se decide ca vei primi unban.

Ok Admin Opal,daca vorbeam cu thruk tu ai sarit direct pe mn fara sa apuc sa vb ,mi-ai dat gag si ban sa nu pot sa vb.Nu are rost sa ne certam.Seara frumoasa!

• Thanks 1

Trebuie sa intre Alin sa verifice logs cu linkul postat de mifto sa vada daca este acelasi cu cel postat de aici drept dovada.

Mai sunt cazuri in care cs-ul daca nu are drepturi de admin asupra pcului nu poate face ssuri pe hard, dar niciodata nu scoate o poza cu wall cand tu esti curat.

Recomandarea mea este sa faceti demo si la wall si la aim este cel mai sigur mod de a detecta codatii ptr ca nu mai au scuze. 

• Like 1

Multumim pentru parere, dar e posibil ca unii sa ascunda faptul ca joaca cu wall ( joc prudent). Au mai fost cazuri.

Asteptam mai multe pareri.

Edited by Opal

Nu am ce sa mai caut in logs atata timp cat pe poza se vede clar ora/data/jucator/admin, poza nu e editata. Se vede clar wall-ul plus ca, daca o luam logic, cum de a devenit suspect de wall si tocmai atunci s-a gasit adminul sa ii faca poze si l-a si gasit? Nu-i cam mare coincidenta? 🧐

Eu vad ca sunt mentionat prin discutii, doar pentru ca il cunosc pe Pestele de mult timp, dar nici eu nu inteleg cum se vedeau player-ii prin wall, cand Pestele zice ca nu era activ wall! Adica orice ss facut de admini, se vede la fel si la player! Cum de nu a observat Pestele ca e wall activ? ... imi pare rau de situatia asta.

• Thanks 1