Jump to content

No Walls  

8 members have voted

1. 1. Reactivam No Walls sau nu?

Recommended Posts

Pe baza plangerilor mai multor player-i, vreau opinia voastra legat de blocarea gloantelor prin perete. Multumesc!

Ideal ar fi fost ca wallbangul sa fie dezactivat cand stam ca sardinele 20 pe snow (in situatia asta daca-s macar 2-3 la fiecare echipa care trag prin perete tot fac damage urias mai multor inamici chiar daca nu omoara pe vreunul) si sa fie activ cand suntem putini pana-n 10-12 spre ex, ptr a putea juca strategic utilizand si peretii, dar nu cred ca exista plugin special sa poata fi setat exact asa, iar adminii normali neavand acces la comanda respectiva nu putem sta pana intra vreun owner sa-l seteze mereu. 

Mai pe scurt, daca as fi sa aleg intre wallbang activat si dezactivat permanent, as alege sa fie activ mereu ptr a-i putea omori pe cei ce folosesc awp-ul prin pereti.

• Sad 1
1 hour ago, psychosis said:

Evident NU. CS 1.6 a fost făcut cu wallbang. Eu zic să îl lăsăm așa. Doar fetele au votat DA :$ xD

Adica eu sunt fata :))

Oricum, cand mai intru eu si suntem multi pe server, activez No Walls si apoi il dezactivez cand ies, daca nu uit! ;))

• Haha 1

Eu sunt pentru prevenirea spawnkill-ului, wallbang-ul in sine mi se pare o chestie care diferentiaza skill level-ul.
Pentru treaba asta ma gandeam sa folosim un plugin stil deathrun care adauga pereti care pot fi impenetrabili de orice arma
si astfel sa ne bucuram si de wallbang-uri nebune si de full hp cand incepe runda doar trebuie sa bagam pereti printre cele 4 polinoame sau ce sunt ele prin care se da wallbang la inceputul rundei

Acum nu stiu de unde sa facem rost de acest plugin dar pot sa ma interesez
Ideal ar fi sa fie pe timer sa scoata automat peretii dupa ~10 secunde de runda dar nu cred ca permite 1.6 treaba asta

Era perfect sa fie pe timer, in aceeasi runda, dar eu de ex. cand activez sau dezactivez No Walls, ii trebuie minim o runda sau chiar 2 sa activeze sau sa dezactiveze peretii, deci un plugin sa functioneze pe timer IN aceeasi runda, mi se pare imposibil, sau pur si simplu trebuie scriptat foarte avansat. Daca afli ceva, spune-ne te rog.